Ferhat Uludere

Ferhat Uludere

Ferhat Uludere; 2002 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde halen yayımlanmakta olan MSM Gazetesi’ni kurdu. İlk kitabı “Sayıklamalar” 2002 yılında yayımlandı. Ardından “İslenmiş Aşka Mektuplar”, “1001 Fıçı Bira”, “Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba”, “Don Quijote’nin Üçüncü Cildi” ve “Son 11” adlı kitapları yazdı.

Aylık, haftalık, günlük olmak üzere birçok yayın organında sinema, edebiyat, müzik ve tiyatro üzerine eleştiriler yazdı. Cumhuriyet ve Radikal gazetelerinde yazdı Taraf gazetesinde Kültür Sanat Editörlüğü yaptı. Aynı dönemde Günlük Kültür Sanat Eki, Taraf Pazar ve Etraf eklerini yönetti. 2010 ve 2016 yılları arasında ise İMC TV Kültür Sanat Servisi’nin başındaydı.

Çeşitli televizyon programlarında editörlük, metin ve senaryo yazarlığı da yapan Uludere bir yandan da Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölüm Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Hazırladığı Yaratıcı Yazarlık müfredatıyla başta İzmir ve İstanbul olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinde atölyeler düzenlemektedir.