Senaryo Danışma Grubu

Senaryo Danışma Grubu

Anlatılabilecek hikâyelerin hepsi anlatıldı diye mi düşünüyorsunuz, önemli değil bu hikâyeleri henüz sizden dinlemedik…

Unutmayın her bakış açısı biriciktir ve her fikir geliştirilebilir.

Senaryo Danışma Grubu olarak senaryoya dönüştürmek istediğiniz hikâyelerinizi, var olan senaryolarınızı ya da sahip olduğunuz çıkış fikrinizi geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Senaryo Danışma Grubu Neler Yapar?

Amatör veya profesyonel senaristlerin senaryolarını geliştirme konusunda hazırlanan raporlarla yönlendirici olur.

Yapım şirketlerinin satın aldıkları veya satın almak istedikleri senaryoların geliştirilmesi konusunda hazırlanan raporlarla katkı sağlar.

Dijital platformların ve ulusal kanalların satın aldıkları veya satın almak istedikleri senaryoların geliştirilmesi konusunda hazırlanan raporlarla yardımcı olur.

Amatör veya profesyonel senaristlerin senaryolarının yapımcılara ulaştırılması konusunda sunum desteği sağlar.

Senaryo Danışma Grubu Kimlerle Çalışır?

Amatör, profesyonel senaristlerle…

Hikâyelerini senaryolaştırmak isteyen kişilerle…

İyi bir çıkış fikri olduğuna inanan ve bu fikri önce bir hikâyeye sonra da senaryoya dönüştürmek isteyen kişilerle…

Yapım şirketleriyle, bağımsız yapımcılarla…

Dijital platformlarla ve ulusal kanallarla…

Peki İşleyiş Nasıl?

Senaryo Danışma Grubu öncelikle başvuran kişilerin tam olarak ne istediğiyle alakalı (fikrini geliştirmek, senaryoyu dijital platformlara uygun hale getirmek, var olan senaryoyu geliştirmek, yapımcılara nasıl başvurulabileceği konusunda destek almak vb.) ufak bir yazı hazırlamalarını rica ediyor. Bu yazının ışığında istenilene uygun bir rapor hazırlama sürecine geçiliyor. Senaryo Danışma Grubu’nun hazırladığı raporun ardından fikir alışverişi yapılıyor ve çalışma dönemi başlıyor. Bu dönem, rapordaki tüm unsurların üzerinden geçilene, tüm detaylar çalışılana kadar sürüyor ve nihayetinde son bir toplantıyla süreç tamamlanıyor.

Nedir Bu Rapor?

Geliştirme raporu başvuran kişilerin isteğine göre hazırlanan bir rapordur. Örneğin filme dönüşmesini istediğiniz romantik komedi türünde bir hikâyeniz var. Hazırlanan geliştirme raporu hikâyenizi en iyi şekilde nasıl senaryoya dönüştürebileceğinize dair size rehber oluyor. Karakter gelişimini, çatışmaları, türün gerekliliklerini ve daha pek çok senaryo unsurunu hikâyeniz açısından değerlendiriyor. Ya da örneğin bir yapımcısınız ve satın aldığınız senaryonun daha güçlü bir hale getirilip daha iyi reyting yapabileceğine inanıyorsunuz. Geliştirme raporu bu sefer hem senaryo dinamikleri hem de güncel izleyici dinamikleri açısından senaryoyu değerlendirerek hazırlanıp bu konuda sizi destekliyor.

Bir fikriniz varsa bu iyidir, bir hikâyeniz varsa bu güzeldir, bir senaryonuz varsa bu harikadır ve biz tüm bunları daha iyi, daha güzel, daha harika hale getirebiliriz.