Edisyon Evi Öykü Kampı

Edisyon Evi

Öykü Kampı

Biriktirdiğiniz öyküleri kendinize yük etmeyin. Zihninizde başıboş dolaşan hikâyeleri sırt çantanıza yükleyip “Edisyon Evi Öykü Kampı”na gelin.

9-13 Eylül tarihleri arasında Ege Denizi’nin serinliği, zeytin ağaçlarının gölgesi ve Assos’un tarihi dokusunda zihninizdekileri ortaya saçıp edebiyatın sonsuz coğrafyasında keyifli bir yolculuğa çıkalım.

Faruk Duman ile Ferhat Uludere’nin yol göstericiliğinde hem yazalım hem de yazdıklarımızı birlikte değerlendirelim.

4 gece 5 gün boyunca öyküler üzerine konuşalım. Düzenlenecek seminerlere katılalım, antik kenti dolaşalım ve bol bol da denizin tadını çıkaralım.

Yazı Atölyeleri

Ferhat Uludere ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Dört gün boyunca her sabah kahvaltı keyfinin hemen ardından Ferhat Uludere ile birlikte edebiyat yolculuğuna çıkılacak. Yolculuğumuz insanın yazıyla kurduğu ilk ilişkiden başlayıp günümüz anlatısına varana kadar devam edecek.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölüm Başkanı Ferhat Uludere ile yazarlığın detaylarını çalışırken aklınızdaki hikâyeleri öykü ve romanlara nasıl dönüştüreceğinizi göreceksiniz.

Faruk Duman ile Öykü Atölyesi

Cuma ve Cumartesi günleri, akşam güneşinin serinliğinde Faruk Duman ile Öykü Atölyesi başlayacak. Atölye boyunca bir öykü nasıl olmalı, nasıl yazılmalı ve nasıl okunmalı sorularına birlikte cevap arayacağız.
Bu çalışmada öyküyü hem teorik hem de pratik olarak ele alacağız.

Etkinlikteki Ek Programlar

Seminer: Edebiyatta Estetik

Antik Kent Turu: İda Dağı’nın Gölgesinde Sözlü Edebiyat Söyleşisi

Yazar Söyleşileri

Nerede Kamp Yapacağız?

Ege rüzgârının serinliğinde Midilli Adası’na uzanan masmavi denizin kenarında zeytin ağaçlarıyla süslenmiş Sincap Kamp, Edisyon Evi Öykü Kampı’na ev sahipliği yapacak. Assos’un en sakin koylarından biri olan Sokakağzı’nda bulunun Sincap Kamp’ın çadırları, kamp alanı, odaları ve barı etkinlik boyunca edebiyatseverlerin hizmetinde olacak.

Konaklama Seçenekleri

Edisyon Evi Öykü Atölyesi’nde üç ayrı konaklama türü mevcut.

Çadır Yeri: Kendi çadırınızı getirip bir zeytin ağacının gölgesine kurabilirsiniz. Atölyelerin, kampın ve denizin keyfine varırsınız.

Kiralık Çadır: Çadırınız yok ya da taşımaya üşendiyseniz Sincap Kamp’ın oda konforundaki çadırlarında konaklayabilirsiniz. Her çadırda iki adet tek kişilik yaylı yatak bulunmaktadır.

Kiralık Oda: Çadırda kalmak size göre değilse odalarda da kalabilirsiniz. Odalarımız sınırlı sayıda olmakla birlikte iki kişilik ya da ailece kalmaya da uygundur.

Nasıl Gideceğiz?

Edisyon Evi Öykü Kampı’na ulaşım oldukça kolay.

İstanbul Kadıköy’den kalkacak araçlarımızla kamp alanına kolay, konforlu ve eğlenceli bir şekilde gideceğiz.

Özel aracıyla yol almak isteyen arkadaşlarımız navigasyon uygulamalarına Sincap Kamp – Sokakağzı yazdıklarında kolayca kamp alanının önüne kadar geleceklerdir.

Bilgi ve İletişim İçin