Sema Fener ile Sinema ve Teknik Senaryo Atölyesi 7 Ocak’ta Edisyon Evi Online’da başlıyor!

“HD Sinematografi”, “Sinemanın Özü: Kısa Film”, “Sinema Senaryoları Nasıl Yazılır?” kitaplarının yazarı, sinemacı Sema Fener’in eğitmenliğinde düzenlenecek olan atölyede, çekilebilir senaryo yazmanın incelikleri, sinema dili ve teknik ayrıntıları üzerinde durarak, pratik yapma imkânı bulacaksınız.

Ayrıntılı bilgi edinmek için atolye@edisyonevi.com adresine mail atabilirsiniz.

Sema Fener kimdir?
Kimya Yüksek Mühendisi olan Fener, “Sinefekt Post Prodüksiyon Hizmetleri”nde film laboratuarında kimyager olarak çalıştı.
Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV Enstitüsü’nde “Film Kimyası” dersleri verdi. Kodak’ta Sinema Filmleri departmanında 1,5 yıl, ABD’de de araştırma ve üretim bölümünde çalıştı. Kodak Türkiye’de Eğitim Koordinatörlüğü ve Sinema Filmleri yöneticiliğini yaptı.
TRT’de Film Tekniği ve Kamera Tekniği ile ilgili seminerler verdi. Film Stüdyolarının teknik elemanlarına yönelik bir dizi eğitim programı yönetti. Şafak Film ve Video Stüdyolarında çalıştı.
“HD Sinematografi”, “Sinemanın Özü: Kısa Film”, “Sinema Senaryoları Nasıl Yazılır?” isimli sinema kitaplarının yanı sıra, romanları da bulunmaktadır. Kısa, Belgesel ve Uzun metraj sinema filmlerinde yapımcılık yaptı. Halen sinema alanında film teknikleri konusunda eğitici çalışmalar yapmaktadır.