Vedat Özdemiroğlu ile Online Mizah Yazarlığı Atölyesi

Edisyon Evi tarafından düzenlenen Vedat Özdemiroğlu ile Online Mizah Yazarlığı Atölyesi mizahın hayat, sanat ve özellikle edebiyattaki işlevini sorgulayan bir çalışmadır. Atölye, Türkiye’deki mizah ustalarının tekniklerini karşılaştırarak, katılımcıların güncel konularda yazacakları metinler üzerinden mizah yazarlığının inceliklerini gösteriyor. Çalışma boyunca ayrıca mizah kütüphanesi için öneriler sunuluyor.

Vedat Özdemiroğlu ile Mizah Yazarlığı Atölyesi mizah yazarlığı ağırlıkta olmak üzere, yazarlığa yönelik teknik bilgileri de içeriyor. 4 haftalık çalışmanın bitiminde, katılımcıların yazdıkları metinler Vedat Özdemiroğlu tarafından değerlendiriliyor.

6 Ekim’de başlayacak olan atölye çalışmamız haftada bir gün iki saat olarak programlandırılmıştır. Atölyemiz 27 Ekim’de son bulacaktır.

Vedat Özdemiroğlu Kimdir?

V.Ö. takma adıyla da tanınan Türk mizah yazarı, senarist ve komedyen.

Gırgır, Fırt, Avni, Leman ve Uykusuz gibi Türk Mizahının en önemli dergilerinde yazarlık yapmış olan Özdemiroğlu, ayrıca 2007 yılından bu yana tek kişilik komedi gösterileri düzenlemektedir.

Vedat Özdemiroğlu, 7 Kasım 1968 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne kayıt olan Özdemiroğlu, 1993 yılında üniversiteden mezun oldu.

Oğuz Aral’ın kurduğu Gırgır, Fırt, Dıgıl ve Avni Dergileri’nde yazarlığa başladı. Ardından Fırfır, Leman, L-Manyak, Öküz, Dinazor ve Fermurar adlı mizah dergilerinin kadrosunda yazar olarak bulundu. Haftalık ve Yeni Harman Dergileri’nde de okur kitlesi bulan Özdemiroğlu, bir süre Cumhuriyet Gazetesi’nde yazarlık yaptı.

Ayrıntılı Bilgi ve katılım İçin